Susiec

Kiedyś, bardzo dawno temu jak oglądało się widokówkę z Roztocza to najczęściej wśród zdjęć był drewniany młyn w Suścu. Taki można by rzec symbol Suśca. Tak naprawdę kiedyś miejscowość ta była wymieniana  razem ze Zwierzyńcem czy Krasnobrodem jako miejscowości turystyczne Roztocza. Teraz już niestety coraz rzadziej.

Spacerując szlakami po lasach wokół Suśca prawie zawsze wychodziło się koło knajpki Sarenki (jeszcze istnieje, ale chyba to już nie ta sama Sarenka) a od niej przechodziło się nad Morskie Oko, – staw z obmurowanym kawałkiem brzegu przy których można było spacerować.

Dzisiaj niestety już przejścia nie ma, pobudowane płoty, siatki i młyn już tak jak by nie ten z widokówki. Przechylony z rozerwanym kanałem wodnym, zarośnięty krzakami, ruina.

Szkoda, bo w miejscowości można wynająć pokoje, domki i odpocząć. Brak jest miejsc przy których można usiąść posiedzieć, jak wróci się ze szklaku i jeszcze ma się ochotę na spacer po okolicy lub z dziećmi wracając z lodów. Szkoda, że miejsca takie nie są pielęgnowane by zachęcać turystów do zatrzymania się a mieszkańcom tworzyć coraz to ciekawsze miejsce zamieszkania.

młynKoryto zasilające młyn

wnętrze – niestety już nie zachęcające do wejścia a nawet stanowczo odradzające by zaglądać do środka.

Brzeg Morskiego Oka z groblą prowadzącą do młyna, kiedyś idealne miejsce na wieczorne spacery, miejsce w którym chciało się zatrzymać na schodkach prowadzących bezpośrednio z lasu nad brzeg stawu, z którego wypływa rzeczka Jeleń na której znajduje się drugi co do wielkości próg skalny na Roztoczu tworzący malowniczy wodospadzik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s