W poszukiwaniu zaginionego bunkra.

Edit – Zazwyczaj przypisy takie lądują na końcu, u mnie będzie na początku ;).

Opisany poszukiwany schron bojowy należy do grupy schronów do ognia bocznego pasa przesłaniania Rawsko Ruskiego Rejonu Umocnień i nie należą do żadnego konkretnego Punktu Oporu. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie odnaleziony.

To już kolejny wypad w poszukiwaniu wysadzonego bunkra. Z ustnych przekazów wiem że w tym rejonie powinien się gdzieś znajdować. Niestety jest to już chyba piąty wypad zakończony niepowodzeniem. Nieodkryte pozostaje nadaj nieodkryte.
W ramach urozmaicenia kilka fotek z wypadu.

1. Na początek, zachęcające do zapuszczenia się głębiej leśne dróżki, porośnięte trawą.

2.

3. Z czasem dróżki wyglądają coraz to gorzej, w koleinach stoi woda i błotko. Nie inaczej jest również nad zbiornikiem wodnym, pomost nie zachęca do wejścia.

4. W niektóre ostępy nawet ja nie zamierzam wchodzić, tym bardziej że ciężko ocenić jak naprawdę głębokie są te mokradełka.

5 i 6


W każdym społeczeństwie trafi się ktoś kto koniecznie musi się wyróżnić z otoczenia. Tej sośnie mało było mieć jeden pień więc ma kilka ;).

Mimo pominięcia najgłębszych kałuż, to buty i tak nie wytrzymały spaceru. Chlupanie i dziwne przelewanie się wody pomiędzy palcami sugerowało że już czas jednak poszukać cywilizacji.

2 uwagi do wpisu “W poszukiwaniu zaginionego bunkra.

  1. Wydaje mi się że szukałeś 1-2 km za Bełżcem i stronę Lubyczy. Tam na stawie p.poż była taka kładka na której robili fotki nowożeńcom do albumów weselnych. Kładka rozwaliła się kilka lat temu. Miejsce urokliwe.
    Wydaje mi się niemożliwe usytuowanie bunkra w tym miejscu przez Sovietów. Mała widoczność pola ostrzału i za blisko granicy z Niemcami. Choć w Kol.Szalenik jest blisko granicy, ale pole ostrzału z bunkra jest na min.0,5km. W 1941r. Niemcy rękami Cyganów na linii Kolonia Szalenik- Bełżec obóz zagłady wybudowali linie rowów obronnych. Rowy te ciągnęły się po Narol – Cieszanów ( widać je w Kol. Szalenik za pierwszym domem od wsch oraz w lesie za biogazownią w Gorajcu gm. Cieszanów).
    Podaj namiary na tę sosnę, bo można ją zgłosić na pomnik przyrody do gminy. Podobna sosna 3-pienna jest na pd od wzg. Krągłego Goraja- przy drodze leśnej głównej obok bunkra nr 6.

  2. Witam schron już został odnaleziony kilka lat temu. Schrony pasa przesłaniania znajdowały się bardzo często bardzo blisko pasa granicznego zabezpieczały główne drogi mosty trasy kolejowe. Te wykopy na Koloni Szalenik to pozostałości pasa granicznego pomiędzy ZSRR I III Rzeszą. Zbiornik wodny z zawaloną kładką przeszedł chyba 2 lata temu lifting i mamy tam teraz bardzo ładną wiatę i nową kładkę przy której można odpocząć i w ciszy posiedzieć. Sosna mam nadzieję ze jeszcze stoi bo zdjęcia były robione chyba z 7 lat temu. Przy okazji sprawdzę namiary GPS ja na nią trafię oczywiście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s