Pas przesłaniania – Machnów Nowy

Machnów Nowy, schron do ognia bocznego, (PPK(m) N: 50 22’0,73″ E: 23 40′ 2,32

Przyszedł czas na kolejny obiekt z pasa przesłaniania RRRU. Obiekt konstrukcyjnie taki sam jak na innych punktach przesłaniania, jednoizbowy schron z przelotnią. Uzbrojon był w ckm na podstawie polowej. Obiekt znajduje się zaraz za Machnowem Nowym, obecnie na terenie nowo-powstałego cmentarza sic!.


Nie wiem kto przydzielał grunty pod ten cmentarz ale schron znalazł się dosłownie na na środku szerokości cmentarza pod tylnym płotem, na wprost bramy wejściowej. Chyba było takie zamierzenie by ten teren tak wykorzystać by można było postawić księdzu mocny grunt pod nogami i by sobie w listopadowe uroczystości nóżek nie pobrudził. Niesmak budzi również postawiony na nim daszek i bardzo masywny ołtarz. Jeśli już obiekt tak został wykorzystany to przynajmniej elementy na nim powinne być demontowane kiedy nie są wykorzystywane. Zastanawia mnie również kto w takim razie będzie dbał o czystość w nim, bo jak na razie jest tam wielki syf, Na cmentarzu znajduje się dopiero kilka grobowców jednak już pocmentarne odpady zaczynają lądować w bunkrze, dodatkowo msze odprawiane będą tak naprawdę na górze śmieci, na niej stoi ołtarz.

Na każdym cmentarzu powstaje miejsce w którym chowane są małe dzieci, nie wiem czy było to zamierzone, czy przypadek że w Machnowie Nowym dzieci będą chowane zaraz przy schronie. Na razie znajduje się tam jeden grobowiec rocznego dziecka. Budzi to moje zdziwienie i niesmak taki usytuowanie.
Gmina powinna zadbać o ten obiekt, jednak przekazując go wraz z terenem kościołowi pod cmentarz pozbyła się problemu. Podejrzewam że w bardzo krótkim czasie obiekt cały zostanie zasypany ziemią by przerósł trawa i nie trzeba było sprzątać, zostaną zrobione schodki by było wygodnie wchodzić na niego osobom duchownym i tyle będziemy wiedzieć o tym obiekcie.

Pogański to kraj w którym panują pogańskie obyczaje.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Pas przesłaniania – Machnów Nowy

  1. Pingback: Rawsko – Ruski Rejon Umocniony – mapki | Powolne Dreptanie Po Roztoczu

  2. Pingback: Pas Przesłaniania, Rawsko Ruski rejon Umocniony |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s