Majdan Sopocki

Majdan Sopocki, wieś położona na Roztoczu Środkowym w dolinie Sopotu. Dla mnie kojarzy się przede wszystkim z zalewem powstałym na rzeczce Sopot, dwoma stanicami harcerskimi; chorągwi Zamość i hufca Tomaszów Lubelski oraz z dzikimi polami namiotowymi nad zalewem.
Obecnie tych dzikich pól namiotowych już nie ma, nie te czasy. Za to jest w sezonie wydzielone kąpielisko, molo, piaszczysta plaża, duży parking, kilka budek z niezdrowym jedzeniem i kiepska kawą. Stanice harcerskie też tak jak by podupadły. Na pewno działa zdecydowanie lepiej agroturystyka, powstało na jednym z brzegów dość dużo różnorakich domków letniskowych, na szczęście nie zostało to całkowicie zabudowane wiec w miarę spokojnie można korzystać z uroków przyrody w tak bardziej mniej cywilizowany sposób.
Kilka sklepików zapewnia podstawowych artykułów wiec wypoczywać można nie jeżdżąc do miasta.

Majdan Sopocki zawsze związany był z regionalną turystyką, choć może tego nie było za bardzo widać. Stanice harcerskie, szlaki turystyczne przechodzące przez miejscowość jak również przez jeden z największych progów rzecznych na Roztoczu, Powstają nowe szlaki, przeznaczone pod turystykę rowerową prowadzące przez piękne okoliczne lasy pełne jagód i grzybów dodają tylko uroku tej krainie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s