Pas przesłaniania – Oleszyce II

Drugim schronem w trójkącie Oleszyce – Stare Oleszyce – Zabiała jest schron do ognia bocznego OPK, dla armaty przeciwpancernej 45 mm na podstawie polowej. Schron leży bardzo blisko asfaltowej drogi łączącej Stare Oleszyce i Zabiałę. Jadąc tym łącznikiem, uliczką od Starych Oleszyc schron będziemy mieli po prawej stronie. 

22. OPK(m) Oleszyce II, (06-OLP-02 -numeracja kriepost.org)

GPS: E: 50º 10’ 35,20 ″ E: 22º 58′ 52,326″

Jak wspomniane wyżej schron przeznaczony dla armaty przeciwpancernej 45mm na podstawie polowej. Łatwy do  odnalezienia i dostępny pod warunkiem niskiego poziomu wód gruntowych. Obecnie schron delikatnie zamulony a pole bardzo mocno rozmiękłe, nie nadające do przemieszczania się.

Na jednym ze zdjęć wnętrza jest pokazany dół wnęki do przechowywania pocisków, z lekko zaznaczonym postumentem. Nie spotkałem się, lub nie zauważyłem w innych schronach tego typu by taki postument występował. Jednak jeszcze bardziej zaintrygował mnie otwór umieszczony obok tej wnęki, nie znam jego głębokości jednak w środek tego otworu wbita jest stara gałąź i trzyma się naprawdę mocno lub ten krzak po prostu tu wyrósł, co daje jeszcze więcej do myślenia. Nie znam przeznaczenia tego otworu.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Pas przesłaniania – Oleszyce II

  1. Pingback: Pas Przesłaniania, Rawsko Ruski rejon Umocniony |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s