Dzieje Lasów Lubaczowskich

Nowa pozycja na rynku wydawniczym „Dzieje lasów lubaczowskich” Zygmunta Kubraka to nie tylko książka o lasach jak by się mogło wydawać. To pozycja wręcz monumentalna w tej tematyce. Opisana na ponad 700 stronach historia, poparta wieloma fotografiami, mapami, dokumentami przybliża nam dzieje nie tylko leśnictwa obszaru lubaczowskiego ale również historię mieszanki kulturowej tych chwilami trudnych terenów. Tak naprawdę opisana tu historia to historia całego Południowego Roztocza przedstawiona od strony lasu i ludzi związanych z lasem. Cała treść została podzielona na 8 rozdziałów zawierającej historię leśnictwa od okresu staropolskiego do współczesności oraz rola lasu w współczesnym krajobrazie, kulturze i edukacji. Zebrane i opisane informacje w jednym miejscu zwłaszcza z okresów obecnie mniej popularnych czy wręcz pomijanych w obecnych opracowaniach takie jak okres galicyjski czy też powstawania, odradzania się po kolejnej wojnie struktur państwowych i leśnych dodają tylko ogromnej wartości książce. Nie jest to książka turystyczna ale smaczku w tym wszystkim dodają zarówno zdjęcia jak i informacje o miejscach na jakie możemy się natknąć wędrując lubaczowskimi lasami.

Skrótowy spis treści książki

  • I- Lasy w okresie staropolskim
  • II- Gospodarka leśna w dobie Galicji 1772-1918
  • III- Między wojnami
  • IV- Dwie edukacje
  • V- Lasy w okresie PRL 1944-1989
  • VI- W III Rzeczpospolitej
  • VII- Walory przyrodniczo-krajobrazowe i kulturowe lasów lubaczowskich
  • VIII- Edukacja leśna

Więcej informacji bardziej fachowych o wydawnictwie, opinia o nim została zawarta na stronie Nadleśnictwa Lubaczów – http://www.lubaczow.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/hWwQfwm7ycDs/content/dzieje-lubaczowskich-lasow-przelane-na-papier

Portal elubaczow.com podaje że książkę można nabyć w Nadleśnictwach Lubaczów, Oleszyce, i Narol w cenie 41 zł. Niestety nie wiem jak na razie została rozwiązana kwestia sprzedaży internetowej. Zostanie to zaktualizowane.

Jedna uwaga do wpisu “Dzieje Lasów Lubaczowskich

  1. Dowiedziałem się, że jest możliwość zamówienia wysyłkowego powyższej książki (paczką pobraniową), kontaktując się bezpośrednio z Nadleśnictwem Lubaczowskim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s